Trnavský běh s podporou Zlínského kraje.

V letošním roce pořádala ZŠ Trnava ve středu 26. září 2018  již 26. ročník okresního přeboru v přespolním běhu a o týden později, ve čtvrtek 4. října 2018, poprvé na našich tratích vyběhli  vítězové okresních přeborů. V Trnavě se konal poprvé krajský přebor. Oba závody provázelo krásné podzimní slunečné počasí.

Okresního přeboru se účastnilo 17 škol zlínského okresu a ve čtyřech kategoriích závodilo 156 závodníků. V kategorii mladších žáků vyhrál Mikis Kotopulos ze ZŠ Emila Zátopka Zlín, druhý byl Ondřej Navrátil ze ZŠ Štípa a třetí Štěpán Palla ze ZŠ Halenkovice. Nejlepším domácím závodníkem byl František Holík, který doběhl v silné konkurenci na pěkném 20. místě.  V závodu mladších žaček zvítězila  Mariána Vaňáčová ze 2. ZŠ Napajedla, druhá byla Tea Vyorálková ze ZŠ Štípa a na třetím místě skončila Vendula Valeriánová ze ZŠ Emila Zátopka Zlín. V první dvacítce se umístily i dvě domácí závodnice –  Aneta Geržová (13.) a Aneta Chrastinová (18.).  Závod starších dívek opanovala Zuzana Zouharová ze ZŠ Slovenská, druhá byla Simona Horáková ze ZŠ Mánesova Otrokovice a třetí místo patří Magdě Mazalové ze ZŠ Štípa. Nela Sedláčková z Trnavy obsadila 26. místo. V prestižní kategorii starších hochů, která se běží na dvě kola, zvítězil s velkým náskokem David Šimek z 2. ZŠ Napajedla, na druhém místě skončil Adam Hustý ze ZŠ Emila Zátopka a třetí byl David Chlebík ze ZŠ TGM Otrokovice. Skvělého výsledku dosáhl domácí běžec  Kryštof Žůrek, který vybojoval 10. místo! Po třech letech máme opět umístění v první desítce.

6. ZŠ Trnava

Před koncem školního roku byla naše škola oslovena paní Zálešákovou z okresní rady AŠSK (Asociace školních sportovních klubů) s nabídkou uspořádat krajské finále v přespolním běhu, které se dlouhé roky konalo v Bystřici pod Hostýnem. Ve škole jsme se domluvili a s pořadatelstvím souhlasili. S využitím našich dlouholetých zkušeností s organizováním okresního přeboru nás nemohlo nic překvapit. Aby byla soutěž kvalitně zabezpečena, rozhodli jsme se zajistit pro závodníky čipový systém, který zabezpečí přesné měření časů jednotlivých běžců, tak jak se to děje na jiných velkých závodech. Tuto moderní technologii nám poskytl, na závody přivezl a zdárné fungování zajistil pan Robert Šperka z firmy Běhy Zlín. Navíc jsme požádali o spolupráci Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, p.o., takže o zdraví závodníků pečovali odborníci na slovo vzatí. S financováním těchto služeb nám vyšel vstříc Krajský úřad Zlínského kraje – odbor školství, mládeže a sportu.

Krajského finále se zúčastnilo v šesti kategoriích 166 závodníků ze 16 škol zlínského kraje. Do republikového finále se postupovalo ve čtyřech kategoriích. Ve starších žácích postoupili fotbalisté ze ZŠ sportovní z Uherského Hradiště. Ostatní tři běhy (starší žačky, dorostenky a dorostenci) suverénně ovládli studenti  Gymnázia Františka Palackého z Valašského Meziříčí. V jednotlivcích se umístili na předních místech také závodníci zlínského okresu. V mladších žákyních potvrdila své kvality z okresního přeboru a opět vyhrála Mariána Vaňáčová ze ZŠ Napajedla, na druhém místě byla Natálie Hladká ze ZŠ Emila Zátopka Zlín. Mikis Kotopulos, vítěz okresního přeboru,  z téže školy obsadil mezi mladšími žáky pěkné druhé místo. Ve starších žákyních byla na třetím místě Zuzana Zouharová ze ZŠ Slovenská Zlín a mezi žáky téže kategorie byl třetí Dávid Šimek  ze ZŠ Napajedla.

Oba závody dopadly velmi dobře. Poděkování  patří určitě Obecnímu úřadu Trnava, firmám Ganas Zlín, Elzvo Trnava, Fagus Trnava, panu O. Hanáčkovi z Trnavy, SRPŠ při ZŠ Trnava, panu M. Zbořilovi z Mladcové, AŠSK Zlín, krajskému výboru AŠSK a samozřejmě všem žákům a pedagogům ZŠ Trnava, kteří se podíleli na organizaci našich závodů.